Publiczne Przedszkole Nr 24 "Niezapominajka" w Kędzierzynie-Koźlu

 Dzieci 5-6 letnie

Nauczyciele wychowawcy:  mgr Ewelina Barzyk-Podedworna, mgr Karolina Gidziela

 

Oddział przeznaczony dla dzieci 5-6 letnich. W oparciu o liczne programy i innowacje przygotowujemy dzieci do podjęcia nauki w szkole. Dodatkowo w grupie prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe z j. angielskiego. W ramach rozwijania inteligencji wielorakich prowadzone są przez nauczycielki naszego przedszkola projekty edukacyjne, warsztaty, laboratoria. Dzieci mają do dyspozycji bardzo duże, jasne sale bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne, z węzłem sanitarnym, dostosowanym do wieku dzieci. Przestrzeń edukacyjna zaplanowana jest w sposób zapewniający wychowankom bezpieczną zabawę, rozwój inteligencji wielorakich, zgodnie z realizowanym programem "Optymistyczne Przedszkole", oraz innowacją pedagogiczną "Optymistyczne Twórcze Dzieciaki". Prowadzone są w formie zabaw, zajęcia przygotowujące dzieci do nauki programowania "Kodowanie na dywanie", Ozoboty, zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Organizujemy liczne wycieczki poza teren przedszkola.Posiłki dla dzieci przygotowywane są ze świeżych, sezonowych produktów, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dzieci alergicznych i odmiennych kulturowo. Dzieci uczestniczą w licznych wycieczkach, imprezach kulturalnych, konkursach, przeglądach, akcjach charytatywnych itp. Zapewniamy wsparcie specjalistów (logopeda, terapeuta, psycholog).  

 

 

Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-Koźle,