Strona Główna arrow Optymistyczne przedszkole

Optymistyczne przedszkole E-mail
Maria Homoncik
wtorek, 23 styczeń 2007
"Optymi¶ci lepiej się ucz±, s± zdrowsi, więcej zarabiaj±, zakładaj± długotrwałe i szczę¶liwe małżeństwa, utrzymuj± więĽ ze swoimi dziećmi a nawet dłużej żyj±."
Alan Loy McGinnis

Od paĽdziernika 2007 r. nasze przedszkole przyst±piło do ogólnopolskiego programu pn. "Optymistyczne przedszkole" autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot.
W Polsce program "Optymistyczne przedszkole" powstał pięć lat temu i z roku na rok przybywa mu zwolenników. Obecnie program ten realizuje ponad sto przedszkoli w Polsce.
Celem tego programu jest wzmacnianie u dzieci poczucia własnej warto¶ci, rozwijanie optymizmu, podejmowania działań konstruktywnych, radzenia sobie w różnych sytuacjach. Ważne jest aby dzieci były tolerancyjne, wrażliwe, zaangażowane, aby rozwijały swoje talenty i zainteresowania. Program ten skierowany jest nie tylko do dzieci, ale także obejmuje nauczycieli, personel i rodziców.
Nasz adres: Ul. Leszka Białego 7, 47-232 Kędzierzyn-KoĽle, tel. (77)4835323